FAQ

Často kladené otázky na téma THYMOVAR®. Pokud by Vás zajímalo něco o léčivu THYMOVAR® co na této stránce není, neváhejte nás kontaktovat (info@vphamry.cz), rádi Vám vše zodpovíme.

Slyšel jsem, že léčivo THYMOVAR® je opravdu silné. Neohrožuje včely?

Léčivo THYMOVAR® je opravdu silné a bylo to také cílem. Ve Švýcarsku, kde byl THYMOVAR® vyvinut jsou velmi vysoké požadavky na kvalitu medu a zdraví včel. THYMOVAR® byl tedy vyvinut tak, aby efektivně snižoval populaci roztočů Varroa a neohrožoval včely.

Obsahuje THYMOVAR® nějaké chemické látky?

THYMOVAR® obsahuje thymol, který je naprosto stejný tomu, který se vyskytuje v přírodě např. v silici tymiánu, apod. Thymol je ale ve skutečnosti chemická sloučenina, přesněji organická chemikálie, tedy se dá říci, že THYMOVAR® chemické látky obsahuje, ale neobsahuje žádné zdraví škodlivé syntetické chemikálie. Teoreticky by se dalo přirovnat léčení THYMOVAR®em k léčení tymiánem. Přímo tymiánem však varroázu léčit nelze, protože se odpařováním nezíská v úlu potřebná koncentrace thymolu pro zabití Varroa.

Lze THYMOVAR®em léčit také na jaře?

Ano, ale musí se dodržet teplota aplikování. V době léčby také nesmí být v úlu med pro lidskou konzumaci. Postupujte dle příbalové informace.